जिला एवं सत्र न्यायालय

   दक्षिण बस्तर - दंतेवाड़ा (..)

Home Indian Courts Ministry of Law & Justice Supreme Court of India IT in Judiciary NIC Contact US
 

  4 RTH CLASS EMPLOYEES

BACK

 

S.NO. NAME DESIGNATION POSTING PLACE
       
1 Shri JAGDISH VASHUDEV DRIVER DANTEWADA
2 Shri LOKESHWAR SINGH DRIVER DANTEWADA
3 Shri BHANUPRATAP DHRUV DRIVER SUKMA
4 Shri SUNIL MAURYA DRIVER BIJAPUR
5 Shri JORIYA RAM YADAV PROCESS SERVER DANTEWADA
6 Shri CHANDAN SINGH YADAV  PROCESS SERVER SUKMA
7 Shri LINGAM LACHMAIYA PROCESS SERVER BIJAPUR
8 Shri D. KONDAL RAO PROCESS SERVER DANTEWADA
9 Shri JAGANNATH BHASKAR PROCESS SERVER DANTEWADA
10 Shri JAIRAM MAURYA PROCESS SERVER DANTEWADA
11 Shri PODIYA RAM KUNJAM PROCESS SERVER BACHELI
12 Shri GAURETA GOTA PROCESS SERVER DANTEWADA
13 Shri SUKHRAM KASHYAP PROCESS SERVER DANTEWADA
14 Shri SATISH KUMAR SEN PROCESS SERVER DANTEWADA
15 Shri. SUKHDEV SINGH THAKUR PROCESS SERVER DANTEWADA
16 Shri PARSHU RAM BHASKAR PROCESS SERVER   DANTEWADA
17 Shri SURENDRA THAKUR DAFTARI DANTEWADA
18 Shri DEVCHAND YADAV PEON  DANTEWADA
19 Shri RATI RAM YADAV PEON  DANTEWADA
20 Shri PARDESHI RAM PEON  BACHELI
21 Shri RAJENDRA SUNANI PEON  SUKMA
22 Smt. GEETA THAKUR JAMADAR  DANTEWADA
23 Shri GHANSHYAM SINGH THAKUR   PEON  DANTEWADA
24 Shri PURAN SINGH YADAV   PEON  DANTEWADA
25 Shri RAM LAL YADAV PEON  DANTEWADA
26 Shri RAMA PATEL PEON  DANTEWADA
27 Shri MOTI LAL NAI PEON  KONTA

 28

Shri MAHENDRA KUMAR PEON  DANTEWADA
        29 Smt. KUNTI POYAM PEON  DANTEWADA
30 Shri BHIM PUJARI PEON SUKMA
31 Shri NARAYAN PITLA PEON BIJAPUR
32 Smt. PARWATI BAI PEON DANTEWADA
33 Shri SHIVRAM BAGHEL PEON DANTEWADA 
34 Shri GANESH RAM MARKAM PEON DANTEWADA
35 Shri KAMAL SINGH PODIYAM PEON DANTEWADA 
36 Shri VIRENDRA KUMAR BHASKAR PEON DANTEWADA 
37 Shri ASHOK SONY PEON DANTEWADA 
38

Shri AMARDEEP

JAMADAR DANTEWADA
39 Shri RAMESH CHAND YADAV PEON DANTEWADA
40 Shri SONIYA RAM YADAV PEON SUKMA
41 Shri RAMESHWAR BACK PEON DANTEWADA
42 Smt. ANITA SAHU   PEON DANTEWADA 
43 Shri SOHAN LAL NAG PEON BACHELI 
   CONTIGENCY EMPLOYEES
S.NO
NAME
DESIGNATION PLACE
1 Shri UMESH SONA SWEEPER DANTEWADA
2 Shri JAYDEV KASHYAP WATERMAN DANTEWADA
3 Shri ARJUN VEK WATERMAN DANTEWADA
4 Ku. SANJU SORY WATERMAN DANTEWADA
5 Shri HARIHAR PRASAD SWEEPER DANTEWADA
6 Ku. ANJANA TIRKEY WATERMAN DANTEWADA
7 Smt. SHUKLI BAI SWEEPER BIJAPUR
8 Ku. LEELA DHRUW WATERMAN DANTEWADA
9 Shri MITTAL RAM YADAV CHOWKIDAR DANTEWADA
10 Shri GAURI SHANKAR BAGHEL SWEEPER DANTEWADA
11 Shri RAJENDRA SINGH THAKUR DAILY WAGE DANTEWADA
12 Shri NARENDRA NAKKA CHOWKIDAR SUKMA
13 Shri ASHAF TOPPO WATERMAN BACHELI
14 Shri GEORGE LAKDA CHOWKIDAR DANTEWADA
15 Shri BORE CHANDRAIYA SWEEPER BIJAPUR
16 Shri JAGESHWAR THAKUR DAILY WAGE DANTEWADA
17 Shri NARENDRA SINGH THAKUR DAILY WAGE DANTEWADA
18 Ku. SHAKUN WATERMAN KONTA
19 Shri SAMLU SODI CHOWKIDAR DANTEWADA
20 Shri SANJAY KASHYAP CHOWKIDAR DANTEWADA
21 Smt. K.G. SHAVITRI SWEEPTER BIJAPUR
 

 
 
 
 
 
 
 

DISCLAIMER: The site is Designed and Developed by NIC , District Centre Dantewada . The content of this web site is published and managed by the  District & Sessions Court South Bastar Dantewada .